Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız'a coşkulu karşılama!


Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü olan Down Sendromlu Futsal A Milli Takımı, tarifeli uçakla İstanbul’a geldi. Milliler, Atatürk Havalimanı’nda coşkulu bir şekilde karşılandı.

İtalya’nın Terni kentinde ilk kez düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Futsal Şampiyonası’nı bronz madalya ile tamamlayan Ay yıldızlılar, THY’ye ait tarifeli uçakla İstanbul’a geldi.

Yakınları tarafından çiçeklerle karşılanan ekipte bulunan Türkiye Özel Sporcular SporFederasyonu (TÖSSFED) Başkanı Birol Aydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dünyada ilk kez düzenlenen ’Down Sendrom Futsal Avrupa Şampiyonası’na katılan Down Sendrom Futsal A Milli Takımı’nın kazandığı üçüncülüğün büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Yıllar önce evlere kapatılmak istenen çocukların büyük bir başarıya imza attığını dile getiren Aydın, "Takım, alt aylık süreçte kuruldu. İlk kurulduğunda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gitmiştik. Bu kardeşlerimiz orada sayın Cumhurbaşkanımıza ’Avrupa’ya gideceğiz, kupayı da size getireceğiz’ diye söz vermişti. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız’a verdiğimiz bu sözü tuttuğumuz için tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Diğer Yazılar